BİLGİSAYAR DESTEKLİ EĞİTİM

BİLGİSAYAR DESTEKLİ EĞİTİM
25 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 2.655 kez okundu.

Çağımız artık bilgisayar çağıdır. Hem hız, hem profesyonellik sağlayan bilgisayar destekli eğitim çocukların modern eğitime geçişini sağlayacaktır. Bilgisayarlar öğrencilere çok fazla zaman kazandırarak çok daha kaliteli eğitim verilmesini sağlayacaktır. Okullarda artık yeni bir düzen kurulmaya başlanmaktadır. Verilen eğitime bilgisayarların katılması bilgisayar destekli eğitim nedir sorunun tam karşılığı olacaktır.

Çocuklar bilgisayarlar sayesinde bütün teknolojileri çok daha yakından takip edebilmektedirler. Bilgisayar destekli eğitimin yararları da konunun bu kısmında ortaya çıkmaktadır. Çünkü teknoloji çok hızla geliştiği için özellikle öğrencilerin takip edebilmesi için ellerinin altında olması gerekmektedir.

Bilgisayar destekli eğitim slayt gösterilerinde yapılan anlatımlarla da çocuklara konular- görsel olarak daha da zenginleştirildiğinden- çok daha kaliteli bir şekilde öğrenme imkanı verecektir. Ülkelerin gelişmişliklerinin en modern göstergesi olan eğitimde bilgisayarların katılması ile geleceğin bilim adamları temelden itibaren yetişmiş olacaktır. Bilgisayar destekli eğitim ppt dosyalarının da akıllı tahtalara yansıtılarak konu anlatımlarında kullanılması ile eğitim çok daha modern ve çok daha kaliteli yeni bir boyuta geçiş yapmış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git