ÇOCUK EĞİTİMİ

ÇOCUK EĞİTİMİ
5 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 2.082 kez okundu.

Sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için temelde sağlam prensipler üzerine çocukların yetiştirilmesi gereklidir. Daha bebeklikten başlayan çocuk eğitimi meyvelerini anında vermeye başlayacaktır. En önemli püf noktası ise çocuğunuza vermeye çalıştığınız ahlaki prensipleri önce ebeveyn olarak kendinizin yaşamasıdır. Eğer anne olarak çocuğunuzun yalan söylemesini istemiyorsanız önce siz en küçük tozpembe de olsa yalan söylememelisiniz. Unutmayalım ki çocuklar anne-babanın aynası olarak kişilikleri şekillenmektedir.
Çocuk eğitiminde çok önemli yeri olan bir araç ise oyundur. Oyunla anlatmak istenilen her şeyi çok rahat bir şekilde çocuğun karakterine işlenebilir. Çocuğun zamanını doğru planlamak gereklidir. Beyin ve vücut gelişimi açısında desteleyici programlar günlük aktiviteleri içine serpiştirilmelidir.
Yaş grubuna uygun aktiviler de çocuğun sıkılmadan verilen aktiviteleri yapması açısından büyük bir öneme sahiptir. 2 yaş grubu takıp çıkarabileceği oyuncaklar ve şarkılar ile değişik faaliyetlerle desteklenmesi gereken çocuk eğitimi 4 yaştan itibaren yapbozlar, legolar, boyamalar gibi daha çok okul öncesi faaliyetlerine dönmelidir. Geleceğimizi şekillendirecek çocukların çok özenli şekilde yetiştirilmesi ile ülkenin geleceği adına çok büyük adımlar temellendirilmiş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git