Programlama dilleri arasında C#

Programlama dilleri arasında C#
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.061 kez okundu.

C# dili Microsoft tarafından geliştirilmiştir.  Anders Hejlsberg önderliğinde yapılmıştır.  Anders Hejlsberg Pascal, Delphi derleyicileri ve J++ tasarımlarıyla tanınmaktadır.Bir çok alanda Java’yı örnek almıştır. Kodlama yapan birisi Java kodlarına da aşina olmaya başlar. C++ kadarda güçlü bir dildir.

C# orta seviyeli diller arasında yer alır. Orta sınıf burada yazım kolaylığıyla alakalı derecelendirmedir. Günlük konuşmaya benzer bir anlatımı vardır. C# iyi bir çalışmayla öğrenilebilir. Son yıllarda kaynak açısından da zenginleşmiştir. C# ile yapılan uygulamalar .net Framework ihtiyacı duymaktadır. Kolay temin edilebilir. Bir çok kaynak mevcuttur. Microsoft vista,7,8 işletim sistemlerinde işletim sistemiyle tümleşik halde gelmektedir.  Vista’dan önce ki sistemlerde kurulum gerektiriyor.

c# tasarlanırken sistem kaynaklarını minumum seviyede kullanımı amaçlanmıştır.  c ve assembly dillerine göre daha fazla kaynağa ihtiyaç duyar. Bu diller bilgisayar diliyle kodlandıkları için için sistem kaynaklarını diğer bütün dillerden az kullanır.

c# ile masaüstü programcılığının yanı sıra web programcılığı da yapabilirsiniz. HTML kodlamasını bilen birisi webde, masa üstünde yaptığı hemen hemen her şeyi yapabilir.

C# kod yapısı yönünden oldukça güvenlidir. Yapılan yazılımlar fazladan isteğe bağlı şifrelenebilir kod güvenliği arttırılabilir.

Visual Studio c# dilinin arayüzünü oluşturur. Yapılacak olan programlar visual studio ile hayata geçirilir. Çok basit bir arayüze sahiptir. Hataları otomatik olarak işaretler. Tamamlama özelliği mevcuttur. Hızlı yazım için mükemmel bir araçtır ve yazım sırasında oluşabilecek hataları en aza indirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git