Yüksek kar getiren işler

Yüksek kar getiren işler
6 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.543 kez okundu.

Yüksek karlı işler yapmak herkesin hayalidir. 1 lira harcayıp 5 lira kazanıyorsanız söylenecek kelime yoktur. Hemen hemen herkes bu tarz işler arar bulan bulur bulamayan bulduğunu sanır azla yetinir. Yüksek kar getiren işlerden biriside hayvancılıktır. Hayvan işiyle uğraşanlar genelde çok yüksek karla çalışırlar ve yetiştirdikleri hayvanların bütününden faydalanırlar. Büyükbaş olsun küçükbaş olsun hayvanların tamamından faydalanırlar. Fire yüzde 1 değildir.

Hayvancılığın da riskleri var. Bu riskler bazen çok yüksek oranlarda mali kayıplara neden olabiliyor. Salgın hastalıklar da çok ciddi hayvan telef olabiliyor. Bu noktada hayvanların sürekli olarak veteriner kontrolünden geçmesi gerekiyor. Çiftliklerdeki bakıcıların da çok iyi iş bilmeleri gerekiyor. Basit bir serçe bile çiftliğinize çok ciddi hastalıklar getirebilir. Çok dikkatli olmak ve iyi bir ekiple çalışmak gerekiyor.

Hayvanlardan en yüksek verimi almak için beslenme çok önemli. Beslenme üretim türüne göre farklılık gösterebilir ancak her koşulda çok önemlidir. Besiye çekilmiş bir hayvan kaliteli hayvan yemi yemiyorsa kar oranlarında ciddi zarara uğratacaktır. Diğer türlü süt üretimi için beslenen bir hayvanında kaliteli süt yemi yemesi süt üretimine çok ciddi katkı sağlayacaktır.  Yemlerde kuru madde ve nişasta büyük öneme sahiptir. Patates türevi yemler ve silajlar özellikle mısır silajı hayvanların yiyebileceği yüksek kalitede ve besleyici yem gruplarındandır.

Üretim yapılan çiftliklerin yüksek standartlarda yapılması çok önemli. Hayvanların rahatı ve konforu için her şey kurallara ve standartlara uygun halde olması çok önemli. Çağımızın hastalığı stres hayvanlarınız içinde büyük sıkıntılar doğurur. Sütten kesilmeye kadar varan ciddi kazanç kayıplarına neden olabilir. O yüzden üretim çiftliklerinin yapısının hayvanların yaşam standartlarına uygun halde yapılması çok önemli.

Eğer standartları çok uygun bir çiftlik kurmuşsanız yeterli ve eğitimli personele sahipseniz çok yüksek oranda karlı bir iş koludur hayvancılık. Hayvan kapasitenize göre bu kar oranı çok ciddi boyutlarda olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git